Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi,to świetna alternatywa dla kredki i pędzelka, których używanie każdego dnia może być nieco uciążliwe. Właśnie dlatego zabieg ten jest dobrym rozwiązaniem dla Pań, które mają rzadkie bądź za jasne brwi, a nie czują się na siłach lub nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu brwi. Makijaż permanentny jest trwały – efekt utrzymuje się do 2 lat, a dobrze wykonany da nam zadowolenie i dużą wygodę ponieważ jest odporny na demakijaż i wodę.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzaniu barwnika pod skórę za pomocą cieniutkiej igły – przypomina więc nieco tatuowanie. Z uwagi na to, że jest to makijaż trwały powinna wykonywać go tylko w pełni wykwalifikowana osoba. Ponadto bardzo ważne jest zachowanie higieny by nie doszło do zakażenia ponieważ jest to zabieg inwazyjny.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

 1. Rozmowa z klientką i poznanie jej potrzeb czy też problemu
 2. Podpisanie ankiety oraz odpowiedniego oświadczenia – pozwoli na dokładne poznanie stanu zdrowia oraz przyjmowanych przez klientkę leków
 3. Znieczulenie łuku brwiowego poprzez posmarowanie brwi specjalnym preparatem, działanie powinno być odczuwalne po ok. 20 minutach
 4. Narysowanie kształtu brwi – pozwala na odpowiednie dobranie kształtu do rysów twarzy oraz naniesienie poprawek przez rozpoczęciem wykonania zabiegu
 5. Po odpowiednim przygotowaniu można rozpocząć zabieg makijażu permanentnego, sam zabieg może być bolesny, natężenie bólu zależy od subiektywnych odczuć.

Na idealny efekt należy chwilę poczekać ponieważ bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia oraz lekka opuchlizna. Po kilku dniach mogą również pojawić się strupki oraz łuszczenie skóry w miejscu zabiegu. Zmiany te nie są jednak mocno widoczne i spokojnie można normalnie funkcjonować.

Okres gojenia brwi po wykonaniu makijażu permanentnego trwa zwykle 3-4 tygodnie, po tym czasie powinno się również wykonać korektę brwi, niekiedy może się zdarzyć, że poprawki będzie wymagał kolor bądź kształt.

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu należy przestrzegać pewnych zasad:

 1. Nie należy myć brwi mydłem bądź wodą
 2. Należy unikać intensywnych ćwiczeń, aby nie spocić się na twarzy
 3. W pierwszym tygodniu po wykonaniu zabiegu nie można używać żadnych kosmetyków na brwi
 4. Również przez tydzień nie należy chodzić na solarium, basen lub do sauny
 5. Przed każdym wyjściem trzeba smarować brwi kremem z filtrem, a w domu nawet kilka razy dziennie używać maści z pantenolem.

brwi Lublin - makijaż permanentny brwiMetody makijażu permanentnego brwi

 • Microblading – czyli metoda włoskowa, najpopularniejsza metoda wykonywania makijażu permanentnego brwi. Daje bardzo naturalny efekt, naśladuje nasze prawdziwe włoski, dodatkowo świetnie tuszuje ewentualne braki w brwiach. Idealnie nadaje się dla tych, którzy chcą uzupełnić ubytki i w sposób naturalny poprawić koloryt i kształt brwi.
 • Metoda cieniowania – jest podstawowym sposobem wykonywania makijażu. Efekt cieniowania jest mocno widoczny, więc przeznaczony dla kobiet chcących uzyskać wyraźny efekt makijażu permanentnego. Pozwala stworzyć brwi w przypadku, gdy są one prawie niewidoczne oraz uzupełnić duże braki.
 • Ombre – Odmiana makijażu permanentnego zwana ombre pozwala uzyskać wciąż mocny, ale bardziej naturalny efekt poprzez zmianę natężenia i odcienia barwnika – ku końcowi brew jest ciemniejsza, by wyostrzyć jej kształt.
 • Metoda pudru (powder) – polecana paniom, noszącym na co dzień mocniejszy makijaż. Polega na pomalowaniu łuku brwiowego w całości, delikatnymi ruchami o małym nacisku igły. Efekt wygląda jak nałożony na skórę cień.

Makijaż permanentny – to z pewnością świetne rozwiązanie dające dużą wygodę i oszczędność czasu. W naszym salonie zajmą się Paniami specjalistki w tej dziedzinie. Metodę wykonywania makijażu permanentnego dobieramy indywidualnie do kształtu twarzy i rodzaju brwi klientki.

makijaż permanentny brwi Lublin

Makijaż permanentny brwi Lublin – Prestige Studio

Stawiamy na wysoką jakość wykonywanych zabiegów. Możesz być pewna, że zostaniesz obsłużona z najwyższą starannością. Na zabiegi pielęgnacji twarzy zapraszamy klientki w każdym wieku – o każdym rodzaju cery. Dzięki zabiegom wykonanym przez doświadczone kosmetyczki – poczujesz się młodo, pięknie i nabierzesz dodatkowej energii do działania.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?
 • Najlepsze specjalistki w swoim fachu
 • Wysokiej klasy sprzęt
 • Wysokiej jakości kosmetyki
 • Doskonała lokalizacja salonu kosmetycznego
 • Atrakcyjne ceny zabiegów pielęgnacyjnych

Zapraszamy do kontaktu

makijaż permanentny brwi Lublintematy: makijaż permanentny brwi Lublin – Prestige Studio, Paulina Stylska, Salon kosmetyczny